Zarobki w branży IT

-

Zarobki w branży IT

Najsłabiej wynagradzana grupa w branży IT to pracownicy działów sprzedaży usług IT. Najlepiej opłacani są zaś programiści, którzy zarabiają nawet kilka razy więcej. Wiąże się to z dużym zapotrzebowaniem na ich umiejętności na naszym rynku. Jak wynika z danych, mediana miesięcznych zarobków brutto na stanowisku programisty wynosi około 5000 zł. Jedna czwarta najlepiej opłacanych programistów osiąga wynagrodzenie powyżej 6400 zł brutto miesięcznie. Z kolei administrator może liczyć na miesięczne wynagrodzenie w wysokości około 4500 zł brutto. Wysokość zarobków zależy od specjalizacji danego pracownika, a także jego stażu pracy i doświadczenia. Nie bez znaczenia jest tu też wielkość zatrudniającej go firmy.

Najbardziej pożądani, co wiąże się z wysokimi zarobkami, są osoby zajmujące się programowaniem aplikacji mobilnych. Na bardzo dobre zarobki mogą liczyć też osoby specjalizujące się w niszowych technologiach programowania. 

Różnice w zarobkach mogą wynikać także z lokalizacji firmy, jednak obecnie obserwuje się tendencję zacierania tych dysproporcji między dużymi i mniejszymi miastami. Nie ma już tak wyraźnego podziału. Rynek coraz mocniej dąży do ujednolicenia stawek w sektorze IT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *