Ulgi podatkowe dla seniorów w branży informatycznej

-

Ulgi podatkowe dla seniorów w branży informatycznej

Ustawa Polski Ład została niedawno podpisana przez prezydenta. Warto tutaj podkreślić, że w ramach Nowego Ładu od przyszłego roku zaczną obowiązywać dodatkowe ulgi podatkowe. Kto będzie mógł skorzystać z nowych odliczeń podatkowych?

Dzisiaj skoncentrujmy swoją uwagę na branży informatycznej oraz IT, które prężnie rozwijają się w Polsce. Z każdym dniem coraz większa grupa osób decyduje się podjąć pracę w powyższych branżach. Z jakich ulg oraz odliczeń będą mogli skorzystać?

Ustawa Polski Ład wprowadza zerowy podatek PIT dla seniorów. Oznacza to, że senior prowadzący działalność gospodarczą będzie zwolniony z obowiązku płacenia PIT od dochodów z działalności gospodarczej.

W przypadku seniorów (działających w branży informatycznej), którzy zdecydują się zrezygnować z przejścia na emeryturę i pozostać aktywni zawodowo będą zwolnieni z podatku dla dochodu do wysokości 85 528 zł.

Uwaga!

Seniorzy, o których mowa w dzisiejszym artykule, będą również uprawnieni do skorzystania z kwoty wolnej od podatku do 30 000 zł – w przypadku rozliczania się na zasadach ogólnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *