Specjaliści niezbędni w branży IT

-

Specjaliści niezbędni w branży IT

Każdego roku wśród maturzystów ma miejsce burza mózgów i liczne dylematy odnośnie tego, jaki wybrać kierunek studiów. Wówczas bardzo cennym czynnikiem okazuje się analiza perspektyw zawodowych, jakie będą mieć po ukończeniu danego kierunku studiów. Jak wiadomo – wiedza zdobyta w trakcie zajęć na uczelni, powinna być uzupełniana umiejętnościami praktycznymi, które zdobywa się podczas programów edukacyjnych.

Jak wynika z najnowszych badań, dyrektorzy działów informatycznych w firmach twierdzą, że posiadanie przez kandydatów certyfikatów potwierdzających pozyskane umiejętności jest bezcenne, gdyż jest to gwarancją na ich kwalifikacje. Również ci dyrektorzy zostali poproszeni o wskazanie, które stanowiska będą dla nich bardzo istotne w najbliższej przyszłości i tym sposobem będą to:
– specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa,
– architekci sieci,
– deweloperzy IoT,
– deweloperzy Business Intelligence,
– twórcy oprogramowania,
– specjaliści ds. uczenia maszynowego.

Tak więc – wybierając kierunek studiów, warto zastanowić się nad perspektywami pracy i zarobków po ich ukończeniu. Prócz tego warto kierować się również statystykami, które informują o tym, jakie zawody będą potrzebne na rynku za te kilka lat studiowania.