Pakiet VAT dla e-commerce

-

Pakiet VAT dla e-commerce

W tym samym terminie co wejść w życie ma prosta spółka akcyjna ( 1 lipca 2021 r.), mają również pojawić się zmiany w zakresie pakietu VAT dla e-commerce.

Pakiet VAT dla e-commerce polegał będzie na opodatkowaniu platform sprzedażowych, głównie tych, które oferują towary z Chin. Po wprowadzeniu zmian Poczta Polska będzie odpowiedzialna za egzekwowanie podatku VAT od kupujących i przekazywanie go do administracji skarbowej.
Wprowadzone modyfikacje to:
– brak zwolnienia z podatku VAT dla importów przesyłek w UE o niskiej wartości
– rozszerzenie transakcji B2C, poprzez stworzenie możliwości rozliczeń za pomocą uproszczonej procedury One Stop Shop, która używa łącza elektronicznego, w którym powstaje obowiązek poboru i zapłaty podatku. Dotyczy dokonywania sprzedaży towarów importowanych z państw trzecich na terytorium UE oraz realizacji dostawy towarów konsumentom na terenie UE.
Nowe narzędzie pozwoli na swobodną wymianę informacji między KAS a Pocztą Polską, dzięki czemu administracja skarbowa zostanie odciążona z systemu odpraw.
Póki co wzrost cen na platformach z produktami z Chin nie jest przewidywany, jednak może okazać się, że ceny wzrosną a kupno produktów stanie się nieopłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *