Outsourcing księgowy, czy stacjonarny pracownik?

-

Outsourcing księgowy, czy stacjonarny pracownik?

Usługa outsourcingu księgowości polega na powierzeniu zewnętrznemu podmiotowi doradztwa oraz obsługi eksperta. Jej celem jest podniesienie efektywności procesów księgowych, wspomagających podstawowe czynności firmy. Zdalny księgowy zajmować się może sporządzaniem dokumentacji oraz sprawozdań, prowadzeniem ksiąg i deklaracji, przeglądaniem ewidencji, administracją finansową, kontrolowaniem systemów oraz pełnym nadzorem księgowym.

Przewaga księgowości w formie outsourcingu nad wewnętrzną polega głównie na tym, że zdalna obsługa posiada więcej korzyści.

  • realne obniżenie kosztów
  • oszczędność czasu
  • możliwość skoncentrowania się na głównym kierunku działalności
  • zmniejszenie ryzyka
  • dostęp do wiedzy profesjonalistów

Z outsourcingu korzyści czerpią zarówno małe, średnie jak i duże przedsiębiorstwa. Outsourcing pod względem kosztów oraz jakości usług znacznie przewyższa stacjonarnego pracownika. Zatrudnienie księgowego to przede wszystkim duże koszta – związane z zapłatą wynagrodzenia oraz zapewnieniem miejsca pracy. Tańszą alternatywą jest outsourcing, na który decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Dobrze prowadzona księgowość i finanse w firmie to gwarancja prawidłowo funkcjonującego przedsiębiorstwa.