Optymalizacja podatkowa w branży IT

-

Optymalizacja podatkowa w branży IT

Księgowość firm IT ma specyficzne wymagania, a wraz z wzrostem sektora IT pojawiło się spore zapotrzebowanie na obsługę księgową dostosowaną do programistów i firm IT.

Bez względu na to czy prowadzi się jednoosobową działalność gospodarczą czy firmę informatyczną, warto skorzystać z fachowej obsługi księgowej. Specyfika całej branży IT odbija się również na niepospolitych kosztach, pojawiających się przy tego typu działalności.

W prowadzeniu biznesu z branży informatycznej bardzo ważna jest struktura firmy, dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się przekształcenie firmy w spółkę. Jedną z bardziej popularnych struktur jest połączenie spółki z o.o. ze spółką komandytową. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pojawiają się nowe możliwości kwalifikowania kosztów oraz ogranicza się odpowiedzialność majątkową przedsiębiorcy.

Optymalizacja podatkowa to ustalenie odpowiedniej struktury kosztów oraz transferów majątkowych pomiędzy spółką, a majątkiem osobistym przedsiębiorcy.
Dokonuje się wtedy, na przykład wynajmu nieruchomości na biuro lub wynajmu domen przez spółkę od wspólnika, a wtedy transfer traktowany jest jako koszt w spółce i pozwala rozliczać się wspólnikowi z urzędem podatkowym przy pomocy niższej stawki podatkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *