Kontrole podatkowe

-

Kontrole podatkowe

Każda osoba, która prowadzi własną działalność gospodarczą, musi zdawać sobie sprawę z ewentualnej kontroli podatkowej, która dla większości pracowników stanowi straszną wizję. Aby móc być spokojnym o wynik takiej kontroli, należy bardzo dbać o prawidłowe prowadzenie firmowej księgowości, jak i rzetelne prowadzenie dokumentacji i ewidencji rozliczeniowej.

Aby rzetelnie prowadzić sprawy księgowe swojej firmy, warto skorzystać z:
– konsultacji z naszymi doradcami podatkowymi oraz księgowymi,
– regularnego przeprowadzania audytów w przedsiębiorstwie,
– bieżącego kontrolowania rozliczeń księgowych.

Bardzo istotną rolę odgrywa również znajomość obowiązujących przepisów prawa podatkowego. Jest to zdecydowanie najważniejsza kwestia, ponieważ przepisy podatkowe w Polsce ulegają zmianom bardzo często i warto być przygotowanym na każdą okoliczność. Z racji tego, iż bardzo często zapisy poszczególnych przepisów, mogą wiązać się z wątpliwościami co do interpretacji, warto skorzystać z porady księgowego, bądź doradcy, który konkretnie omówi dany zapis.

Każdorazowo kontrola podatkowa musi zostać przez Urząd Skarbowy zapowiedziana. Wówczas dokładnie należy przejrzeć wszelkie rozliczenia, które zaliczają się do okresu, który zostanie objęty sprawdzeniem. Sprawdzenie owych rozliczeń może uchronić przedsiębiorcę przed obciążeniem konsekwencjami, które organ sprawdzający nakłada za błędne prowadzenie firmowych rozliczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *