Kasa dla programisty

-

Kasa dla programisty

Każdy przedsiębiorca, który świadczy swoje usługi lub sprzedaje towary na rzecz osób fizycznych lub rolników ryczałtowych, ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Kasa dla programisty to jednak bardzo indywidualne zagadnienie. 

Obowiązek ten można rozłożyć na dwa wypadki. Pierwszy, który zakłada, że dany przedsiębiorca prowadzący swoją działalność informatyczną, świadczy usługi wyłącznie na rzecz innych firm, nie ma obowiązku wprowadzania kasy fiskalnej. W takim wypadku konieczne jedynie jest wystawienie odpowiedniej faktury. Natomiast jeżeli programista świadczy usługi lub sprzedaje towary na rzecz osób fizycznych lub rolników ryczałtowych, wtedy powinien się w takową zaopatrzyć. Jednak od tej reguły mogą pojawić się wyjątki.

W wypadku, gdy obór w poprzednim roku podatkowym nie przekroczył wartości ustalonej w rozporządzeniu, wtedy taki przedsiębiorca nie musi prowadzić tego typu ewidencji. Dodatkowo należy pamiętać, iż to rozporządzenie dotyczy wyłącznie do końca roku 2021. Natomiast, jeżeli dany przedsiębiorca jest zwolniony z posiadania kasy fiskalnej, powinien rejestrować sprzedaż za pomocną ewidencji sprzedaży bezrachunkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *