Jaki rodzaj księgowości będzie najlepszy dla programisty?

-

Jaki rodzaj księgowości będzie najlepszy dla programisty?

Programiści mają możliwość samodzielnego wywiązywania się z obowiązków księgowych lub powierzenie ich w ręce specjalistów biura rachunkowego. Możliwość nawiązania współpracy z ekspertami jest wygodną opcją, która pozwala bezpiecznie zarządzać działalnością oraz wypełniać terminowo obowiązki księgowe.

Rodzaj prowadzonej księgowości uzależniony jest od wielkości firmy. Prowadzenie księgowości w firmie o mniejszych rozmiarach polega przede wszystkim na wystawianiu faktur oraz rachunków, księgowaniu dokumentów, prowadzeniu ewidencji, rozliczeniach podatkowych oraz z ZUS.

Warto zaznaczyć, że podczas rejestracji firmy właściciel zobowiązany jest do wyboru formy rozliczeń z urzędami:
– ewidencja przychodów (ta forma skierowana jest do przedsiębiorców korzystających z uproszczonej formy opodatkowania w formie ryczałtu, księguje się same przychody)
– KPiR (mniej wymagająca forma ewidencji, służy do księgowania sprzedaży oraz firmowych wydatków np. zakup domeny internetowej, hostingów, licencji na oprogramowanie, zakup sprzętu firmowego)

Programiści muszą pamiętać o obowiązku pozostałych ewidencji, takich jak:
– przebieg pojazdu
– ewidencja wyposażenia
– ewidencja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych

Przedsiębiorcy decydujący się na współpracę z biurem rachunkowym mogą skoncentrować swoją uwagę na rozwoju działalności oraz poszerzaniu oferty świadczonych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *