E-księgowość – samodzielnie czy przy pomocy biura rachunkowego?

-

E-księgowość – samodzielnie czy przy pomocy biura rachunkowego?

Prowadzenie ksiąg i ewidencji oraz rozliczanie się z Urzędem Skarbowym to zadanie, które może sprawiać problem przedsiębiorcy. Obecnie na rynku wyróżnić można dwa rodzaje prowadzenia ewidencji finansów w firmie – samodzielnie przy użyciu specjalnej aplikacji online lub księgowość internetowa z pomocą biura rachunkowego.

  • W pierwszym przypadku właściciel samodzielnie śledzi zmiany w przepisach i wykonuje wszelkie działania, w postaci wystawiania faktur, opłacania podatków i tworzenia deklaracji podatkowych.
  • Z kolei druga opcja to e-księgowość prowadzona online przez biuro rachunkowe. Przedsiębiorca ma dostęp do tej samej aplikacji, lecz nie obsługuje jej samodzielnie. Księgowi przekazują drogą elektroniczną wszelkie informacje o kwotach podatków, skanują dokumenty i wprowadzają do programu, a ponadto są stale do dyspozycji klienta w zakresie pomocy i doradztwa.

Jeżeli nie chcesz poświęcać czasu na rozliczanie się z urzędem, nie przepadasz za formalnościami związanymi z ewidencją finansów w firmie, cenisz sobie wygodę i profesjonalne podejście do zadania to skorzystaj z usługi biura rachunkowego, które opiera swoje działania na specjalnych aplikacjach online. Eksperci zagwarantują bezpieczeństwo i dbałość o rozliczenia i księgowania kosztów, a dzięki temu właściciel firmy będzie mógł skoncentrować się na rozwijaniu biznesu.