Co można wrzucić w koszty branży IT?

-

Co można wrzucić w koszty branży IT?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mogą wrzucić w koszty prowadzenia działalności części wydatków, dzięki czemu w prosty i zgodny z prawem sposób przedsiębiorca może obniżyć wysokość podatku dochodowego do zapłaty.

Jeżeli prowadzisz działalność z branży IT, czyli związaną z technologią informacyjną, internetem, komputerami możesz wrzucić w koszty m.in.:

  • samochód firmowy – posiadanie samochodu firmowego jest niezbędne do dojazdu do pracy, a także na spotkania biznesowe. Przedsiębiorca, który chce skorzystać z możliwości odliczenia kosztów za paliwo, samochód, czy naprawy samochodu, musi posiadać dowody na poniesione koszty, dlatego zbieraj wszystkie faktury lub inne dokumenty umożliwiające weryfikację.
  • czynsz za najem biur – jest to koszt, który odliczają praktycznie wszyscy przedsiębiorcy. Poza czynszem za wynajmowany działalności lokal, przedsiębiorca może odliczyć także czynsz, opłatę za media, telefony, Internet oraz środki czystości.
  • sprzęt IT – w koszty firmy można wliczyć komputery, laptopy, moderny, monitory, a także część wydatków na meble, elementy wystroju biura, elementy dekoracyjne.
  • książki i oprogramowanie – przedsiębiorca może w koszty wrzucić również zakupy takich materiałów jak książki, czasopisma, oprogramowania. Należy pamiętać, że aby móc wrzucić w koszty takie materiały muszą one być niezbędne do pracy i związane z działalnością.
  • szkolenia, kursy, warsztaty to dodatkowe koszty w branży IT, które przedsiębiorca ponosi, aby utrzymać się na rynku. Na szczęście większość kosztów związanych z kursami, szkoleniami można wrzucić w koszty firmy.